Visual Studio Code to wg mnie najlepszy edytor kodu. Minimalistyczny, estetyczny, szybki, zintegrowany z git i konsolą. Poradzi sobie z każdym językiem stosowanym w pracy webmastera. Więcej o nim poczytasz na stronie https://code.visualstudio.com/

Fira Code. Jeśli jesteś prawdziwym webmasterem, to dbasz nie tylko o kwestie związane z serverem, kodem back-end i kodem front-end, ale również ma dla Ciebie istotne znaczenie estetyka. Zatem wiesz na pewno jak wiele wnoszą do estetyki tekstu ligatury, ale czy wiesz, że teraz są one też dostępne w edytorach kodu? Pięknie zaprojektowany font typu monospace, a zatem idealny do pisania kodu o zaskakujących ligaturach. Coś pięknego! Świetnie współgra z Visual Studio Code. Zobacz sam: https://github.com/tonsky/FiraCode

Futurehost to firma dostarczająca miejsce na serwerach na Twoje fascynujące aplikacje, zwane przez pospólstwo stronami internetowymi ;P. Wg mnie lider na polskim rynku w tej branży. Mają własny estetyczny i prosty w obsłudze panel administracyjny (zamiast paskudnego cPanel) i rozsądne ceny. Jak klikniesz z tego linka http://futurehost.pl?a=9012 to dostaniesz dodatkowo mały rabat na start ;). Jeśli potrzebujesz jednak servery, które możesz skonfigurować to mają także VPS.

W ostatnim czasie zainteresował mnie inny dostawca o automatycznie skalowalnym hostingu. Firma w stu procentach polska, bez zagranicznego kapitału. W rozsądnej cenie, z przejrzystym i przyjemnym w obsłudze panelem administracyjnym. Co najważniejsze też z możliwością ustawienia w panelu darmowych certyfikatów Let’s Encrypt! Zerknij zresztą i oceń: https://dhosting.pl/pp-aido (link z rabatem, niestety tylko 5%, ale ziarnko do ziarnka…)

Domeny są jak słodycze. Na początku kupujesz całą masę bo są bardzo tanie na pierwszy rok, a w kolejnym rezygnujesz bo za dużo tego do zapłacenia a i tak z większości nie korzystasz. Jak się to ma do słodyczy? Jeszcze nie wiem. Do rzeczy jednak: jeśli trzeba kupić jak najtaniej domenę, to korzystam z dwóch stron, jedna to najtanszedomeny.pl (sic! :D). W przypadku bardziej specyficznych domen o nietypowych końcówkach posiłkuję się natomiast stroną domeny.tv.

Email Service Provider to takie zwierzę, które specjalizuje się w dostarczaniu maili i ich obsłudze. Bardzo przydatne zwierzę, jeśli jak każdy dobry webmaster, wiesz po co zbiera się emaile na stronach internetowych (tfu, tfu, tzn fascynujących aplikacjach). Ja zazwyczaj korzystam z GetResponse. Obecnie przyglądam się też firmie SendGrid, ale na razie brakuje mi tam kilku funkcji.

Content Management Systems (CMS). Czasem webmaster nie ma czasu na dłubanie i potrzebuje postawić szybko stro… fascynującą aplikację internetową. Tu z pomocą przychodzą systemy zarządzania treścią. Najpopularniejszym na świecie i też w moim inwentarzu jest WordPress, który możesz pobrać za darmo ze strony https://wordpress.org/. WordPress występuje też w wersji komercyjnej, możesz sprawdzić go tutaj: https://wordpress.com/. Bardzo sympatyczny jest także duszek, czyli Ghost ale wymaga servera z node.js.

Cloud Computing Platform. Bardzo ciekawą usługę, którą jestem zafascynowany, świadczy też DigitalOcean. Koniecznie odwiedź ich stronę by przynajmniej dowiedzieć się, że coś tak pięknego istnieje :D. Dodatkowo jak zarejestrujesz się z tego linka: https://m.do.co/c/9d7c86152ee8  to otrzymasz $10 kredytu – wystarczy na dwa miesiące testowania małego dropletu.

Używam plików cookies, aby usprawnić działanie strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w znajdziesz w polityce prywatności.